ES riepu marķējuma atšifrējums
ES riepu marķējums norāda svarīgu informāciju par riepas drošības un vides aspektiem. Līdzīgi kā uz virtuves ierīcēm atrodamais enerģijas marķējums ES riepu marķējums palīdz vieglāk salīdzināt riepas, ņemot vērā saķeri uz slapjas ceļa virsmas, degvielas ekonomiju un troksni.

 

 

 

Degvielas patēriņa efektivitāte

Riepas rites pretestības mērījums, kas ietekmē jūsu automašīnas degvielas patēriņa efektivitāti. Tiek vērtēts no A (augsts vērtējums) līdz G (zems vērtējums).
Starpība starp A vērtējumu un G vērtējumu nozīmē degvielas patēriņa samazinājumu par 7,5%. Pārvēršot to reālos izmēros, izvēloties riepas ar A vērtējumu, nevis riepas ar G vērtējumu, uz katriem nobrauktajiem 1000 kilometriem varat ietaupīt vairāk nekā 6 litrus degvielas.
Pie vidējās degvielas cenas 1,4 EUR/litrā tas nodrošina vairāk nekā 285 EUR ietaupījumu riepas kalpošanas laikā.

 

 

Saķere uz mitra seguma

Riepas bremzēšanas spēka mērījums uz slapjām ceļa virsmām. Saķere uz slapjām ceļa virsmām tiek vērtēta no A (augstākais vērtējums) līdz F (zemākais vērtējums).
Ārkārtas situācijās daži metri var izšķirt visu. Pasažieru automašīnām pielietojot pilnu bremžu spēku, braucot ar ātrumu 80 km/h, automašīna ar A vērtējuma riepu komplektu apstājas par 18 metriem ātrāk nekā automašīna ar F vērtējuma riepām.

Troksnis

Mērītais riepas radītais ārējais trokšņu līmenis decibelos. Melnie skaņas viļņi norāda riepas trokšņu klasi no 1 (klusa) līdz 3 (skaļa).
Tā kā daudzi cilvēki neatpazīst decibelu vērtības, tiek norādīta arī trokšņu līmeņa klase. Tas iedala riepas attiecībā pret ES riepu trokšņu līmeņa ierobežojumiem, kas drīzumā stāsies spēkā.
– 1 melns vilnis: klusas (3 dB vai vairāk zem Eiropas ierobežojuma, kas drīzumā stāsies spēkā)
– 2 melni viļņi: vidējas (starp Eiropas ierobežojumu, kas drīzumā stāsies spēkā, un zem 3 dB)
– 3 melni viļņi: skaļas (virs Eiropas ierobežojuma, kas drīzumā stāsies spēkā)

Decibelu līmeņi tiek mērīti pēc logaritmiskas skalas. Tas nozīmē, ka tikai neliels decibelu skaita palielinājums norāda uz lielu trokšņu līmeņu atšķirību. Patiesībā atšķirība par 3 decibeliem dubulto riepas radīto trokšņu līmeni.