GALVENIE KRITĒRIJI!

1. Visiem automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kg ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir 4 mm,  vasarā 1.6 mm

2.  No 1. decembra līdz 1. martam visiem automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kg jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām.

3. Savukārt riepas ar radzēm Latvijā atļautas no 1. oktobra līdz 1. maijam.

Informācija par citām Eiropas valstīm atrodama šeit (jāizvēlas attiecīgā valsts):

http://ec.europa.eu/transport/road_safety/going_abroad/index_lv.htm

4. Lai uzlabotu transportlīdzekļa drošību uz ceļa,  vieglo automobiļu ar pilnu masu līdz 3500 kg katra ass un automobiļu ar pilnu masu virs 3500 kg priekšējā stūrējamā ass jāaprīko ar vienādām riepām (izgatavotājam un protektora zīmējumam jābūt identiskam).

Jāņem vērā arī tas, ka vienam auto vienlaikus nedrīkst būt radžotas un neradžotas riepas.

5. Pilns teksts  – Ministru kabineta 2017. gada 30. maija noteikumi Nr. 295 “Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa” vēršam uzmanību uz  1. pielikums punkts 5.2.3. Riepas

6. Sakarā ar plānotajām izmaiņām vieglo automašīnu (SUV, VAN) līdz 3,5t riepu lietošanas noteikumos Latvijā no 2024.gada 01.oktobra, uz VISĀM ZIEMAS un ALLSEASON riepām  turpmāk nepieciešams sniegpārsliņas/kalniņa (3PMSF) (Three Peak Mountain Snowflake) apzīmējums!